Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:817791
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.06.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

„Propaganda ir vienas sociālās grupas ar nodomu veidota komunikācija, kas piesātināta ar simboliku un retoriku, kā arī apelē uz masu emocionāliem un iracionāliem aspektiem.”1
Termina „propaganda” pirmsākumi saistāmi ar reliģiju, pateicoties pāvestam Gregorijam IX, kas 1622.gadā izveidoja organizāciju „Ticības vairošana” (de Propaganda Fide), kas pildīja misionāru kontroles funkcijas reģionos, kur tika veiktas misijas ar mērķi nostiprināt kristīgo ticību. Galvenie tās uzdevumi bija sludināt kristīgās ticības pārākumu un priekšrocības attiecībā pret citām ticībām, kā arī kontrolēt garīdznieku darbības, lai tās atbilstu, tā laika pieņemtām, baznīcas morāles normām. Tādējādi, izplatoties kristietībai, proporcionāli tai, izplatījās arī pati organizācija, ar laiku iegūstot arī ne tikai reliģisku, bet arī politisku lomu. Tomēr laikā, kad bija stipri ierobežotas komunikācijas iespējas, nebūtu pareizi vilkt paralēles starp propagandu vēlīnajos viduslaikos un propagandu 20. gadsimta vidū.
Par propagandas, tādas kā mēs to pazīstam šodien „tehnoloģiski attīstītas sabiedrības socioloģisku fenomenu”2, sākumu varētu datēt 19 gadsimta beigas un 20 gadsimta sākumu. Pateicoties straujai tehnoloģiju attīstībai radās iespēja aptvert lielākas ļaužu masas un daudz ātrāk nogādāt informāciju līdz tās patērētājam, kas, savukārt radīja labvēlīgu augsni masu mēdiju attīstībai.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1151976
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties