Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:711689
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Divdesmitā gadsimta sākumā daži Eiropas domātāji uzskatīja, ka periodiska asins izliešana jeb karš veicina civilizācijas attīrīšanos. Šajā laikā lielvaras bija metušās vieglprātīgā grupējumu cīņā, izveidojot divas spēku nometnes. Līdzīgs spēku izvietojums izveidojās arī vēlāk, Aukstā kara laikā. Tikai kodolieroču laikmetā izvairīšanās no kara varētu būt galvenais ārpolitikas mērķis. Pirmais pasaules karš sagrāva naivo hipotēzi par karu kā civilizācijas attīrīšanos. Ļoti precīzi šo procesu nosaucis franču rakstnieks Paskāls: „Mēs bezrūpīgi skrienam uz bezdibeni, aizseguši acis, lai to neredzētu.”
Vēsturnieki gadu desmitiem strīdas par to, kurš un kas izraisījis Pirmo pasaules karu, taču visas lielās valstis ieguldīja savu tuvredzības un bezatbildības artavu. Eiropas valstis un Krievija neapzinājās karu kā lielāko draudu civilizācijai. Trīsdesmitgadu kara laikā Vācija zaudēja 30% no visiem iedzīvotājiem. Tam vajadzēja nozīmēt to, ka Vācija izvairīsies no tā, ka kaut kas līdzīgs varētu atkārtoties, taču pēc Bismarka aiziešanas, Vācijai nebija mērenības. Vācijas valstsvīri bija pārņemti ar kaila spēka ideju, jo Vācijas valstiskumam nebija vienojoša filozofiska pamata, kā tas bija citām Eiropas lielvalstīm. Vācija bija tik apjukusi savā ārpolitikā pēc Bismarka aiziešanas, tik ļoti aizdomīga pret Krieviju, ka bija gatava karam pret visām savām kaimiņvalstīm vienlaicīgi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1130889
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties