Politikai mūsdienās ir liela nozīme. Tā ir saskatāma mūsu ikdienā, kaut arī to nepamanām. Arī vēstures pirmsākumos ir novērojama politikas attīstība no tādām civilizācijām kā Divupe, Senā Ēģipte u.c. Tās sākums atrodams ar pirmo cilvēku kopienu, cilšu vadītājiem. Bet vai politika ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki cīnās, vai tomēr tā rada saskaņu?
Pirmkārt, politika ir nodarbošanās veids, kurā norisinās sabiedrības pārvaldīšana. Tātad, sabiedrība tiek kontrolēta ar noteiktiem paņēmieniem. Tā tiek ierobežota ar kādiem likumiem, paņēmieniem vai noteiktas augstas personas-līdera normatīviem. Galvenais politikas līdzeklis ir vara- iespēja panākt, lai cilvēki rīkotos tā, kā politiķis ir iecerējis. Sākot jau ar senajiem laikiem, piemēram, Senajā Ēģiptē faraoniem bija vara pār savu tautu, ar noteiktiem likumiem, normatīviem, kuri bija obligāti jāievēro, jo faraons valda pār savu valsti, tautu. Beidzot ar mūsdienu valstīm, kurās ir noteikti varas vīri, noteikti likumi.
Otrkārt, atsevišķu sociālo grupu vai personu politiskās intereses var īstenoties tikai ar nosacījumu, ka tiek ievērotas sabiedrības kopīgās intereses. Tās apvieno līdzīgi domājošos un ļauj atrisināt problēmas atrodot kompromisus. Tā aizsākās Senajā Romā un Grieķijā, kas arī ir pamats mūsdienu politiskajai iekārtai.