Deputātu ētika visos laikos ir bijusi ļoti aktuāla un plaši apspriesta tēma, bet, lai konkrēti noformulētu šos ētikas principus starptautiskā pieredze rāda, ka ir nepieciešams atsevišķs Ētikas kodekss. Šobrīd, Latvijā tāds ir Saeimas deputātiem, bet formāli uz pašvaldību deputātiem tas neattiecas, kas, manuprāt, ir ļoti nepareizi. Tā nu es sameklēju to niecīgo informāciju, kas attiecas uz pašvaldību deputātiem.
Pašvaldību deputātu un darbinieku darbība bieži vien prasa pieņemt konkrētu lēmumu starp vairākiem variantiem. Nereti pareizākā lēmuma pieņemšana ir saistīta deputāta un darbinieka ētiku. Vienkāršotā terminoloģijā ar ētiku saprot morāli korekta lēmuma pieņemšanu konkrētā situācijā.
Sabiedrība vienmēr ir tā, kura gaida no politiķa, lai tas, pieņemot lēmumus, rīkojas pēc tīrākās sirdsapziņas. Pašvaldību domes (padomes) deputātam kā pilsoņu ievēlētam varas pārstāvim ir jārēķinās, ka viņa darbība un uzvedība, tādēļ deputātam jārēķinās ar to, ka viņa privātā dzīve tiks vērtēta un sabiedriski analizēta. Tas pats attiecas uz augstāka ranga pašvaldību darbiniekiem. …