Ļoti pozitīvs fakts ir tas, ka grāmatā aprakstīti konkrēti gadījumi, kā arī pētījumi un to rezultāti! Tas „sauso” teoriju padara daudz pamatotāku un vieglāk uztveramu.
Boulbijs izceļ ciešu emocionālo saikņu veidošanos lomu cilvēka dzīvē, to nozīmīgumu. Lai gan ir daudzas teorijas, kas šīs emocionālās saiknes pakārto vajadzībai pēc pārtikas vai seksa (Freids, Maslova piramīda u.c.), un kurām es piekrītu tādā ziņā, ka, lai izdzīvotu, pirmkārt, patiešām ir vajadzīga pārtika, tomēr, lai cilvēks būtu laimīgs – ar to vien nepietiek. Pie tam, seksu (vismaz cilvēku vidū) arī var uztvert ne tikai kā fizisku aktu, bet arī emocionālas attiecības. Līdz ar to es piekrītu Boulbija nostādnei par piesaisti un emocionālo saikņu nozīmīgumu, jo neesmu izdzīvošanas, bet gan dzīvošanas piekritēja.
Kopumā ņemot, varu teikt, ka grāmatā aprakstītā prakse, ja tā tiek praktizēta, tiešām ir viens no cilvēka (līdz ar to – arī cilvēces) veselīgas attīstības priekšnoteikumiem. Pareiza bērna audzināšana ir veselīgas personas attīstības priekšnoteikums, kas līdz ar to nodrošina veselīgas attiecības gan konkrētā indivīda dzīvē, gan viņa ģimenē, valstī, kontinentā, pasaulē kopumā.…