Konkrēta poza ciešā mijiedarbībā ar sejas mīmiku un acu skatienu atklāj cilvēka prāta un emocionālo intelektu, mērķtiecību, akcentējot fiziskās un garīgās saskaņas vienotību – harmoniju. Tās dažādie izteiksmes veidi sniedz izsmeļošu informāciju par saziņas partneru psihofizioloģisko stāvokli, noteiktām un patstāvīgām personības īpašībām, sociālo statusu un profesionālo nodarbi, kā arī attieksmi saziņā.7
Tā kā spēles noteikumos nav punkta, kas paredzētu spēles dalībnieku vietas fiksāciju, dalībnieki var brīvi pārvietoties un tādējādi atkarībā no to izvēlētās vietas telpā būs iespējams veiksmīgāk atšifrēt to tēloto emocionālo stāvokli. Šis noteikums arī attiecas uz apģērbu, kuru kustību laikā būs iespējams brīvi aplūkot. Esmu pārliecināts, ka spēles laikā novērtēšanai izstādīti būs arī dažādi žesti un, jo īpaši, mīmika. Manieres šīs spēles laikā, manuprāt, atklāsies nepilnvērtīgi un būs grūti sniegt kādu novērtējumu.
Vēlos uzsvērt, ka manis izvēlētā spēle pēc būtības sastāv no divām daļām – pirms un pēc iesaistīšanās tajā. Skatītājam no malas un pārējiem spēles dalībniekiem iespējams novērtēt gan citu spēles dalībnieku neverbālās saziņas pamatelementu darbību pirms iesaitīšanās spēlē un arī pēc iesaistīšanās spēlē. Tādējādi iespējams vērtēt gan cilvēka paša nevarbālās saziņas pamatelemntu darbību, gan to, cik veiksmīgi katrs spēles dalībnieks spēj izmantot sava ķermeņa iespējas atšķirīgu emocionālo stāvokļu attēlošanā.
…