Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:748001
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.04.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1.Naudas veidi. Kāpēc pārgāja uz papīra naudas izmantošanu?
Nauda ir vispārējs ekvivalents preču maiņas procesā. Attīstoties preču maiņai, kļuva nepieciešams izgudrot veidu, kā šīs preces savā starpā ērtāk sadalīt. Laika gaitā nauda no gliemežvākiem un lopiem, kas savulaik pildīja naudas funkciju, ir kļuvusi likvīdāka kā jebkad iepriekš. Savukārt papīra nauda tika ieviesta, lai nodrošinātu vieglāku naudas transportēšanu, jo, piemēram, cēlmetāla monētas šim nolūkam bija ļoti smagas, kā arī straujās preču ražošanas attīstības dēļ, cēlmetāla kā naudas ražošanas izejvielas sāka pietrūkt un papīra banknošu ieviešana ērti atrisināja šo problēmu.
Mūsdienās arī cēlmetālu – zelta, sudraba un platīna monētas, kā arī papīra banknotes – pamazām sāk aizstāt virtuālie norēķini jeb elektroniskā nauda, naudu aizstājot ar dažāda tipa norēķinu kartēm, kas savā starpā atšķiras pēc lietošanas nosacījumiem un izmantošanas iespējām.
Mūsdienās galvenie naudas veidi ir monētas, papīra nauda un banku nauda (čeki, ko bankas izlaiž uz noguldījuma pamata). Nauda tiek iedalīta arī pēc tās vērtības – kā pilnvērtīgā un nepilnvērtīgā nauda. Pilnvērtīgās naudas vērtība ir vienlīdzīga ar tās vērtību, piemēram, cēlmetāla veidā (zelts, sudrabs). Pilnvērtīgas naudas sistēmā var funkcionēt arī papīra nauda, kas apmainīta pret zeltu pēc noteiktas likmes. Nepilnvērtīgā nauda galvenokārt tiek izmantota mūsdienās. Tās vērtību, kas parasti ir mazāka par nominālo naudas vērtību, nosaka valsts…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1156634
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties