Narkomānija ir cilvēka un sabiedrības posts. Ikkatrs cilvēks kā indivīds ir sabiedrības daļa. Un, ja visi cilvēki, kas veido sabiedrību, neinteresējas par šo ļoti aktuālo tēmu un nedara neko, lai novērstu jauniešu vēlmi sākt lietot narkotiskās vielas, tad ir savā ziņā vainīgi pie tā, ka daudzi cilvēki, sabiedrības nesaprasti un sāpināti, meklē veidu, kā aizmirst dzīves problēmas, un sāk lietot marihuānu, opiju, sintētiskās narkotikas - heroīnu, LSD, MDA u.c. Ja mēs viņiem nesniegsim grūtā brīdi palīdzību un nepieņemsim kā savas sabiedrības daļu, viņiem nekas cits neatliks kā meklēt tos cilvēkus, kas viņus pieņems un sniegs palīdzīgu roku.
Diemžēl tie būs tādi paši – topošie vai esošie narkomāni, kuru izplatība sabiedrībā salīdzināma ar ļaundabīgu audzēju, pakļaujot sev jaunas sabiedrības šūnas - jauniešus un pusaudžus. Tie lielākoties ir cilvēki, kuri vēlas aizmirst sāpes, pazemojumu. Parasti tādēļ, ka viņi ir nedaudz atšķirīgi no pārējiem ar saviem darbiem, domām, ārējo izskatu.
Bet šis vieglākais ceļš, ko viņi izvēlējās, viņiem maksās zudušu dzīves posmu vai pat dzīvi.
Termins „narkomānija” ir izveidojusies no grieķu valodas vārda „narke” - ‘sastingums, miegs’ un „mania” – ‘mainīgs neprāts, kaisle’. Narkomānijas, toksikomānijas, psihotropo vielu lietošana nav jauna problēma Latvijā un citās Eiropas valstīs. Tomēr pēdējos gados tā ir saistījusi īpašu uzmanību sakarā ar to, ka sabiedrībā valda liela spriedze un šīs vielas sāk baudīt arvien jaunāki cilvēki.…