Ģimene! Ko šīs vārds nozīmē mūsdienas? Vai viņam ir tik pat liela nozīme kā tas bija pirms simts gadiem? Protams, ģimene kā bija, tā arī palika par galveno cilvēku sabiedrības institūtu, taču ar katru gadu tā kļūst arvien nenozīmīgāka. Mūsdienās cilvēki uzskata, ka nav obligāti veidot ģimeni, lai regulētu seksuālas attiecības un mēģinātu atražot iedzīvotāju kopskaitu, jo var dzīvot arī bez likumīgam laulībām, lai dzimtu bērnu un notiktu seksuālas attiecības. Taču cilvēki nedomā par sekām, kuras viņus sagaida.
Ģimene, ko mēs vispār saprotam ar šo vārdu, vai tas ir vienkārši burtu sakopojums, kuru mēs izmantojām jau ilgus gadu simtus. Protams, nē! Katrs cilvēks, kas ir dzimis ģimenē saprot, ka ģimene ir pamats viņu dzīvei. Ar šo vārdu cilvēks sastopas visu savu mūžu, sākumā viņš piedzimst un dzīvo savu vecāku ģimenē, pēc tam veido savu ģimeni, audzina savus bērnus.
Ģimene ir viens no vissenākajiem sabiedrības institūtiem: tā radās pirmatnējas sabiedrības pamatā vēl pirms klašu radīšanās. Ģimenes sabiedriskā vērtība saistīta ar dzīvības “radīšanu un atražošanu”, bērnu audzināšanu.
Ģimene ir galvenais cilvēku sabiedrības institūts. Tas ieslēdz daudzumu citu institūtu, tas ir, laulību, radu, mātes, tēva, privātīpašuma, sociālas bērna aizsardzības un aizbildniecības institūti. Ģimene radās, jo cilvēkbērnam, atšķirībā no visiem citiem dzīvnieku tipiem, ir visilgstošākā bērnība. Bērna atkarība no vecākiem ilgst no 15-18 gadiem. Šajā periodā viņiem ir nepieciešams materiāls un vecāku sociāls atbalsts.…