Taisnīgums ir tad, ja neprasa to, kas nepienākas, un dod citiem to, kas viņiem pienākas. Šajā konkrētajā situācija noteikti saskatāms, ka veikala vadītājas māsa saņem vairāk, nekā būtu pelnījusi par savu attieksmi pret darbu un darba pienākumu pildīšanas kvalitāti. Viņa noteikti nedara tik daudz kā pārējās darbinieces, tomēr alga visām ir vienāda.
Uzskatu, ka taisnīgumu ir pārkāpušas gan veikala vadītāja, gan viņas māsa. Protams, šoreiz laikam vislielākā atbildība jāuzņemas darbiniecei, jo viņa ir tā, kas rīkojas egoistiski un neievēro citu intereses, tomēr jāsaka, ka veikala vadītāja ir līdzvainīga, jo viņa atbalsta vai, precīzāk sakot, pieļauj šādu rīcību, tādā veidā nemaz nemotivējot savu māsu strādāt atbildīgāk vai ievērot noteikumus.
Izdarot secinājumus pēc situācijas analīzes, varu teikt, ka šajā darbavietā noteikti tiek pārkāptas morāles normas, jo netiek ievērota vienlīdzība, kā arī tiek pārkāpts taisnīgums un godīgums, kas ir vienas no morāles pamatvērtībām. Nobeigumā vēl varu piebilst, ka nu jau mana draudzene, kas par šo situāciju pastāstīja, ir atradusi jaunu darbu. Tas tikai pierāda, ka izvēloties, kur strādāt, svarīgs ir ne tikai atalgojums, bet arī darba vietas mikroklimats, vērtības un morāles normu ievērošana.
…