Es dzīvoju Latvijā un tāpēc man, viennozīmīgi, ir svarīgi kāda apkārtējā vide man ir apkārt. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, manuprāt, šo laiku varētu nosaukt par ķīmijas un mākslīgo vielu laikmetu. Mēs esam nonākuši tik tālu, ka dabīgās lietas mums ir liels retums. Arvien vairāk preču tiek ievestas no citām valstīm. Ja mēs turpināsim izpostīt Latvijas resursus arī turpmāk, tad mūsu bērni nākotnē nemaz nezinās, kas ir dabīgās preces. Jā, viennozīmīgi, HES ir dabīgs enerģijas iegūšanas veids, bet tas kaitē apkārtējai videi, tāpēc, es uzskatu, ka to nevajadzētu atbalstīt.
Katra saimnieciskā darbība rada kaitējumu dabai, videi. Aizsprostu veidošana uz ūdenstecēm rada dabīgā hidroloģiskā režīma traucējumus, veido tādu ūdens līmeņa režīmu, kas nesakrīt ar to dabiskajām sezonālajām svārstībām.
Šajā esejā es runāšu par veciem un neefektīvajiem mazajiem HES, kurus vajadzētu slēgt vai pilnība pārveidot par moderniem un efektīvajiem enerģijas iegūšanas avotiem.
Tēze: Mazās hidroelektrostacijas kaitē apkārtējai videi un nespēj atpelnīt savu darbības postu, tāpēc to darbību ir jāpārtrauc. HES var darboties tikai tajās vietās, kur nav neviena aizsargājama izotopa.…