Māte ir ikvienam cilvēkam. Ja nebūtu mātes, nebūtu cilvēka. Viņa ir kā jauna sākuma radītāja, fantastiskas iespējas devēja, iespējas dzīvot, mīlēt un radīt no jauna devēja. Bērnus māti saista nesaraujamas saites. Tā ir ne tikai radnieciska, bet arī garīga tuvība. Šī garīgā tuvība ir atkarīga no attiecībām - cik labi tās ir koptas. Māte jau bērnības pirmajos gados ieliek uzskatu, vērtību un dzīves gudrību pamatus. Ne velti saka :’’Ābols no ābeles tālu nekrīt.’’
Cik gan bieži mēs neapzināmies, cik liela loma ir bērna audzināšanai bērnībā! Arī no mātes rakstura ir atkarīgs bērna raksturs un dzīvesveids.
Rūdolfa Blaumaņa māte Karlīne devusi savam dēlam trīs vārdus: ‘’Kārlis Rūdolfs Leonīds. Par Rūdolfu Karlīne dēlu nosaukusi tāpēc, ka muižas īpašnieks Vidzemes barons Rūdolfs fon Tranzē nenoraidīja lūgumu kļūt par Blaumaņu pirmā dēliņa krusttēvu.
Karlīne Šūberga bijusi krodzinieka meita, bērnībā palikusi bez mātes. Viņa bija čakla, praktiska un runīga. Kā māte viņa ļoti labi audzināja un mīlēja mazo Kārlēnu, kā viņa pati mēdza viņu bērnībā saukt. Kārlēns bija ļoti mīlēts, bet ne izlutināts. Karlīne tik tiešām bija ielikusi labus pamatus pirmdzimtajā un izaudzinājusi labu cilvēku.…