Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:725846
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.09.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Citi autori
Karls Holls, teoloģijas un baznīcas vēstures profesors, apgalvo, ka Luters nemāca taisnošanu vienīgi kā taisnības pielīdzināšanu un grēku nepielīdzināšanu kristus dēļ. Pēc Holla domām, Luters māca, ka „Dievs taisno grēcinieku, kuru Viņš pats padara taisnu, un tādēļ, ka Viņš padara viņu taisnu.” Tādējādi taisnošana nozīmē atjaunošanu, un vienīgi pēc tam, kad Dievs ir atjaunojis cilvēku un padarījis viņu par taisnu, Viņš pasludina to par taisnu..
Vairāki luterāņu teologi ir apskatījuši Lutera mācību par „Dieva pasīvo taisnību”. 1911. gadā Lofs norādīja, ka agrīnajā savas darbības periodā Luters izprata šo terminu citādi. Viņa agrīnajos rakstos tas nozīmē, ka cilvēks atzīst to, ka Dievam ir taisnība Viņa spriedumā par cilvēku. Atzīstot savu grēcīgumu un nosodot sevi, cilvēks „attaisno Dievu”.
Apskatos dažādu laikmetu un tautību autoru darbus par M. Luteru var secināt, ka uzskati ir ļoti atšķirīgi. Katoļu pārstāvji pilnīgi noliedz Luteru un reformāciju, uzskata, ka reformācija ir reliģisks regress. Turpretī vācu domātāji slavē Lutera veikumu, viņa devumu baznīcai un tautai. Viņi uzskata, ka ļoti nozīmīgs Lutera veikums ir Bībeles pārtulkošana vācu valodā. Romantisma pārstāvji neuzskata, ka viņš ir paveicis kaut ko īpaši nozīmīgu un neuzskata par ļoti svarīgu vēsturisku personību. Piētisti vairāk pievienojas vācu domātāju uzskatiem, taču saskata arī trūkumus. Bet apgaismotāju domas dalās. Daļa atbalsta Lutera veikumu, bet daļa to noliedz.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1380711
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties