Kas tas ir? Vislabāko savas mācības skaidrojumu sniedza pats Buda. Sanskritā budisma mācību sauc "dharma", bet tibetiešu valodā – "čjo". Gan viens, gan otrs vārds nozīmē – "kāds viss ir". Tādējādi budismu var saprast kā metožu kopumu, kas ļauj mums redzēt lietas tā, kādas tās patiesībā ir; te un tagad. Budismā nav nekādu dogmu, ir iespējams uzdot jautājumus par jebko. Budas mācība ir domāta pilnīgai ķermeņa, runas un prāta attīstīšanai un brīvībai. Praktizējot, tāds dzīves veids palīdz:
augsti novērtēt to reto un brīnišķīgo, kas mums ir.
saprast, ka mums ne vienmēr būs tāda iespēja, jo viss, kas ir dzimis - mirs, viss, kas ir savienojies - sadalīsies, bet viss, kas ir parādījies - izgaisīs.
Mūsu laiks ir ierobežots. Nav šaubu, ka mūsu dzīve kādu dienu beigsies, taču mēs nezinām, tieši kad tas notiks. Tādējādi, ir ārkārtīgi svarīgi saprast, ka mums tieši tagad ir šī iespēja, un, kā mēs vēlamies to izmantot.
saprast, ka pasaule tiešām ir cēloņu un seku matrica, un ka mūsu pašreizējās darbības, izteiktie vārdi un domātās domas, kļūs par mūsu nākotni. Neatkarīgi no tā, vai mēs to apzināmies vai ne – viss, ko mēs darām, runājam vai domājam, atstāj iespaidus gan mūsos, gan arī ārējā pasaulē. Šie iespaidi vēlāk atgriezīsies pie mums.
izprast, kā mēs varēsim palīdzēt citiem, ja paši dzīvojam apjukumā un ciešanās (http://www.buddhism.lv/)
Manas profesionālas dzīves „lomas” saistītas ar tadiem definicijam kā : kultūra, individualitāte, māksla, vērtības, ilgtspējīga attīstība, motivācija, mīlestība un saskarsme.…