Vēl viena nozīmīga lieta ko spēj vērst par labu skolas sociālais darbinieks, ir tad ja vecāki sūta savu bērnu pirmajā klasē un viņi paši vēl nevar rast sociālo problēmu risinājumu, ka arī bērns kuram ir jāiejūtas jaunaja klasē, tad sociālie darbinieki palīdz gan vecākiem kuri morāli vēl nav tam gatavi un arī bērnim un bērnu klasēm, lai padarītu vieglāku šo adaptācijas laiku. Izprotot iespējamās bailes, skolas sociālais darbinieks var tās samazināt, apzināti palīdzot vecākiem justies ērtāk.
Rezumējot savu darbu es vēl gribētu piebilst ka sociāla darbinieka lomas ir neskaitāmas, katrā konkretajā gadijumā skolas sociālais darbinieks izmanto skolas sociāla darba lomas pamatnostādnes, saskaņojot un sadarbojoties ar citem skolas komandas locekļiem, latvijā tas ir pazīstams kā „ Atbalsta komanda”. Un atrodot problēmas risinājumus. Skolas sociālā darbinieka ir arī visas skolas darbs kopumā, un viņa darba efektivitāte ir rādītājs skolas iestādes efektivitāteis kurā viņš strādā.
Skolas sociālais darbinieks rūpējas par katru bērnu, kura problēmu risināšanas spējas nav pietiekami labi saskaņotas ar skolas prasībām, tādēļ sociālais darbinieks ir nepieciešams jebkurā skolā lai visi bērni spētu attīstīties un justies pilnvērtīgi.
…