Nenoliedzami, Internets ir sniedzis ikvienam tā lietotājam iespēju daudz ērtāk un ātrāk kontaktēties ar citu cilvēku vai pat cilvēku grupu (vienlaicīgi). Mūsdienās, lai nezaudētu kontaktēšanās iespēju ar personu, kuras kontaktinformāciju būtu tikpat kā neiespējami noskaidrot, pastāv sociālo tīklu portāli ar opciju „pievienot draugu saraktam” un saglabāt kontaktu, kā arī sekot līdzi dzīves notikumiem, nemaz nenodibinot tiešu kontaktu. Tomēr, lai arī sociālo portālu ideja ir būt savienotam (be connected), vai komunikācija Interneta tīklā var aizstāt komunikāciju satiekot cilvēku personīgi?
„Is hyper-connectivity connecting us to more people or is it disconnecting us slight from everyone? Are we connecting or simply connected? Are we mowing away from being fully present and engaged because we are too busy broadcasting to the world that we are indeed leading an interesting life?”
Raksniecības entuziaste Jasmine Boussem savā rakstā „Are We Too Connected to Connect?” uzdod jautājumus par mūsdienu sabiedrības realitāti, kas redzama visapkārt – cilvēki komunicē ar SMS, Skype, WhatsApp, MMS u.c sociālo komunikācijas rīku palīdzību, kafejnīcā redzami jaunieši ar smartfoniem rokās tā vietā, lai veidotu sarunu ar klātesošo biedru, sabiedriskajā transportā grāmatas un laikrakstus aizstājuši iPadi. Kā J. Boussem norāda, komunikāciju iekārtas ir kļuvušas par aizstājēju komunikācijai tā vietā, lai būtu noderīgs komunikācijas papildinājums .…