Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:148978
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Visai mākslas kultūras vēsturei raksturīgas divas savstarpēji vienotas, bet atšķirīgas tendences: tendence mākslas veidiem apvienoties, sintezēties un tendence tiem stabilizēties, izkopt savu specifiku.
Tāpat kā ikvienā dialektiskā procesā, arī te abas minētās tendences izpaužas nevienmērīgi – dažkārt pārsvaru gūst viena no tām, izvirzoties priekšplānā, turpretī otra tendence pa to laiku it kā uzkrāj spēkus jaunam attīstības lēcienam. Tomēr mākslas veidu mijiedarbe un to attīstība nekad neapstājas. Šīs abas parādības ir cilvēces mākslas kultūras dzīvotspējas radītājas.
Atsevišķs mākslas veids izslīpējot savus izteiksmes līdzekļus un paplašinot savus žanrus, var sniegt relatīvi pabeigtu sev pieejamā īstenības objekta tēlu. Tomēr literatūra, mūzika, tēlotāja māksla kā atsevišķas parādības var atklāt tikai vienu īstenības aspektu, nodarbināt vienu sajūtu orgānu, bet mākslinieks tiecas pēc tā, lai apkārtējās pasaules un viņa paša mākslinieciskais atspoguļojums būtu pēc iespējas universāls un bagātīgs. Tāpēc pastāv apstākļi, kas stimulē divu vai vairāku mākslas veidu sintēzes veidošanos.
Sintēzes nepieciešamība kļūst sevišķi aktuāla, kad sabiedrībai nepieciešami īpaši iedarbīgi mākslas līdzekļi, kas māksliniekam palīdz paust svarīgas sociālas idejas. Pēdējos gados caur dzeju sociālas idejas tiek paustas minimāli. Dzejā vairāk atspoguļotas autoru izjūtas, metafiziski pārdzīvojumi, vērojumi, kas lielā mērā (īpaši jaunākās paaudzes autoru darbos) pauž marginalitātes izjūtu, tiek risinātas eksistenciālas, nevis sociālas problēmas. Dzejas sintēze ar citiem mākslas veidiem rodas vēlmē, spilgtāk un līdz ar to saistošāk savu darbu pasniegt auditorijai. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties