Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:584128
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pēc Oktobra apvērsuma varu Latvijā (tās neokupētajā daļā) pārņēma padomes. Vidzeme kļuva par Padomju Krievijas autionomu apgabalu, kam bija sava vēlēta pārvalde. Augstākā vara piederēja Latvijas padomei, kas izveidoja valdību- Iskolatu ar Frici Roziņu priekšgalā. Lai arī latvieši bija ieguvuši zināmu autonomiju, tomēr reālā vara atradās Iskolata rokās- tie sludināja, ka Latvijai jābūt cieši saistītai ar Krieviju.
Okupētajā daļā valdīja vācieši, tomēr pastāvīga pārvalde tur neizveidojās. Vācieši aktīvi devās uz priekšu, iekaroja visu Latviju un Igauniju, taču viņu plāni par kundzību Baltijā izbeidzās pēc sakāves 1.Pasaules karā.
Radušos situāciju izmantoja Latvijas pilsonība un izveidoja Tautas padomi, 1918.gada 18.novembrī pasludināja neatkarīgu Latvijas republiku. Tika izveidota pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Rudenī Padomju Krievija anulēja Brestas miera līgumu, un sarkanarmija steidza atjaunot Krievijas valsti agrākās robežās. Ulmaņa valdība slēdza līgumus ar vāciešiem par kopēju cīņu pret lieliniekiem.
Tomēr 1918.gada beigās un 1919.gada sākumā pēc sarkanarmijas uzbrukuma Padomju vara nodibinājās visā Latvijā, izņemot nelielu teritoriju ap Liepāju. Tika pasludināta Padomju Sociālistiskā Latvijas Republika, kas bija cieši saistīta ar Padomju Krieviju, visa vara atradās Krievijas rokās. Notika lielas reformas, valdības priekšgalā atradās Pēteris Stučka.
Liepājā pa to laiku notika asas nesaskaņas starp Latvijas Pagaidu valdību un vāciešiem, kuri centās palielināt savu ietekmi. 1919.gada 6.martā notika neliela sadursme un 16.aprīlī vācieši gāza Pagaidu valdību un izveidoja sev uzticamo Andrieva Niedras valdību.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties