Latvijai kopš neatkarības atgūšanas bijušas neskaitāmas ekonomikas problēmas.
1.1991. – 2009. g. Problēmas
Augsts korupcijas līmenis. Ārvalstu eksperti uzskata, ka Latvijā ir augsts korupcijas līmenis. Tas rada papildu grūtības un izmaksas, reģistrējot uzņēmumus, samazina uzņēmumu peļņu, rada negodīgu konkurenci. Tas atbaida daudzus ārvalstu investorus ieguldīt līdzekļus Latvijā, un mūsu ekonomika zaudē daudzus naudas avotus.
Reģionu nevienmērīga attīstība. Latvijas attīstību nelabvēlīgi ietekmē arī tas, ka iezīmējas lielas atšķirības starp reģioniem. 2000. gadā 56,1 % IKP tika saražots Rīgā un Rīgas rajonā. Šeit ienāk lielākā daļa ārvalstu investīciju. Ekonomikas izaugsmi var būtiski kavēt nesakārtota infrastruktūra, līdzekļu trūkums reģionos. Latgali uzskata par vienu no trūcīgākajiem, atpalikušākajiem reģioniem Eiropā, un par to ir satraukusies arī Eiropas Savienība. Reģionu atpalicību padziļina arī tas, ka pašvaldības nav ekonomiski patstāvīgas. Tās spēj eksistēt un veikt savas funkcijas, tikai saņemot dotācijas „no centra”. Tās nav ieinteresētas un netiek stimulētas veicināt ekonomisko rosību savā teritorijā.
Latvijas ekonomikas integrācijas problēmas. Latvija arvien ciešāk iesaistās pasaules ekonomikas procesos. Pieaug starptautiskās tirdzniecības apjoms, palielinās ārvalstu investīcijas. Tomēr Latvijai ir negatīva ārējā tirdzniecības bilance – imports divas reizes pārsniedz eksportu. Latvijas eksportā niecīgs ir kapitālietilpīgu un zinātņietilpīgu preču īpatsvars. …