Secinājumi
Lai gan Latvijas ārējā ekonomika piedzīvoja diez gan strauju kritumu 2008.gadā, tomēr tai izdevās veiksmīgi atkopties, pateicoties eksporta palielināšanas aktivitātēm, kas arī kļuva par galveno atlabšanas kritēriju. Protams, ir svarīgi atcerēties, ka Latvijas ekonomika ir maza un tai ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Kā trūkumu var minēt tās spēcīgo atkarību no ārējā tirgus un ārējās ekonomiskās situācijas izmaiņām, jo mainoties situācijai partnervalstīs, tiek ietekmēta arī Latvijas situācija.
Taču ir arī pozitīvi, ka Latvijas mazā ekonomika spēj straujāk pielāgoties un ārējais tirgus ir pietiekami plašs, lai tai būtu kur izvērsties, īpaši jau apstrādes rūpniecības produktu eksportā, tā kā mazā teritorija samazina iespējas ieguves rūpniecībai. Nevajadzētu arī aizmirst par pakalpojumu eksportu. Tieši šīs nozares tad arī veicināja eksporta attīstību un ārējās ekonomikas uzlabošanu no 2006.-2011.gadam.
Eksporta attīstīšanā nozīme bija ne tikai rūpniecības attīstīšanai, bet arī ārvalstu investīciju piesaistei un ārzemju partneru piesaistei Latvijā. Kā jau minēts, lai gan tika saglabāts diez gan stabils stāvoklis šajā ziņā, būtu vērts aplūkot tālākas iespējas piesaistīt jaunus partnerus un vairāk investīciju, lai saglabātu šo stabilo izaugsmi.
Galvenie mērķi, lai šo stabilitāti saglabātu ir jau iepriekš minētā apstrādes rūpniecības attīstība un investīciju piesaiste, kā arī ciešākas attiecības ar sadarbības partneriem. Kopumā var secināt, ka, lai arī izaugsme sāk samazināties, Latvijas ārējā ekonomika šobrīd ir diez gan stabila.
…