Ekonomiskais stāvoklis kādā pašreiz atrodas Latvija, domāju ir daudzu gadu neprofesionāla ekonomiskās un finanšu sistēmas koordinācija un vadība. Latvijas vadība t.i., ministru prezidenti un finanšu ministri neviens nav izcēlušies ar tālredzību finanšu un ekonomiskos jomā. .Katrs no viņiem neredz tālāk par savu pārstāvniecības laiku, bet ne par attīstību kopumā.
Domāju, ka vislielākā kļūda bija Latvijas lata pārlieku augstais novērtējums. Ieviešot Latvijas latu to izveidoja par ļoti dārgu valūtu, kas līdzinās Angļu mārciņai. Tas sekmēja investoru ienākšanu Latvijas tirgū, kā arī importa preču pieplūdumu valstī. Jo importētāji veiksmīgi pelnīja uz Latvijas augstās un stabilās valūtas. Taču nenotika importa preču tirgus regulēšana ar valsts likumdošanas palīdzību, līdz ar to tika grauta Latvijas ražošana. Pašmāju ražotāji cenu ziņā nespēj konkurēt ar importa precēm, kam rezultāts ir valsts ražošanas bremzēšana, pat likvidēšana. Taču izmantojot veiksmīgu fiskālo politiku ražošana tiktu veicināta, kā tas redzams Igaunijā. Kā norādīja Igaunijas kādreizējais finanšu ministrs Aivars Sērds „ Igaunijai ir pietiekami lielas rezerves”
Tā kā ražošanas attīstība tika paralizēta, kas ietekmēja arī Latvijas maksājuma bilanci, tā vairāku gadu garumā ir negatīva.
Latvija 2004. gadā ekonomiski nebija gatava iestāties Eiropas Savienībā. Iedzīvotāju dzīves līmenis bija salīdzinoši daudz zemākās par veco ES dalībvalstu dzīves līmeni. …