Kultūra ir visu to attieksmju kopums, kurš veidojas cilvēkam ar dabu, cilvēkam ar sabiedrību, sabiedrībai ar cilvēku, cilvēkam ar lietām un priekšmetiem. Kultūrā attieksmju veidi ir sadalīti 3 grupās : zīmes un simboli, sociālās attieksmes(formālās un neformālās) un instrumentālās attieksmes ( cilvēka attieksme pret lietām, to radīšanu, izgatavošanu un pielietošanu). Runājot par kultūrdialogu, tas rodas starp cilvēku un laikmetu, starp laikmetiem, starp mākslas darbu un kultūru, dabas parādībām un dabu.
Kā jebkurš dialogs, arī kultūrdialogs veidojas tad, ja katrs tā dalībnieks var pastāstīt kaut ko jaunu, izteikt savu viedokli, izlabot vai papildināt otra teikto. Dialoga rezultātā, vismaz viens no dalībniekiem kļūst gudrāks, pilnveido sevi.
Šīs parādības ir vērojamas, piemēram kultūrdialogā starp laikmetiem. Viens laikmets mijas ar citu, papildinot iepriekšējo vai ieviešot tajā kautko jaunu, revolucionāru. Akmens laikmetā cilvēki medībām izmantoja akmens ieročus, taču dzelzs laikmetā, no iepriekšējā laikmeta senču pieredzes, cilvēki saprata, ka dzelzs ieroči ir izturīgāki un efektīvāki. …