Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:545677
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.04.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Paralēli komunikatīvajām spējām, pastāv arī vairākas saskarsmes tehnikas, kas mēdz būt gan sasprindzinājuma mazinošas, gan palielinošas. Ja vēlamies mazināt saskarsmes sasprindzinājumu, tad sarunas laikā nepieciešams atgādināt, cik šī saruna ir nozīmīga, jādalās ar savām emocijām un jāpasvītro visu, kas ir kopīgs ar partneri. Lai argumentēti pasniegtu savu viedokli, sarunas laikā vēlams lietot konkrētus faktus. Jāievēro arī optimāla distance starp sevi un partneri, kā arī jārunā mierīgā balss ritmā. Ja tomēr situācija sarunā saasinās, jāparāda partnerim izeja. Kad saruna ievirzījusies negatīvā, nomācošā gultnē, pie vainas ir sasprindzinājumu palielinošas saskarsmes tehnikas. Iespējams, ka esat pārtraucis vai ignorējis partneri, pasvītrojis starp jums esošās atšķirības, izrādījuši vienaldzību, vai pat noniecinājuši partneri. Šādās situācijās nevajadzētu meklēt partnera vājības vai citus vainīgos. Sasprindzinājumu veicina arī strauja runa, balss toņa paaugstināšana un personīgās telpas neievērošana.
Manuprāt, komunikācijas procesa galvenais stūrakmens ir pašatdeve. Jo ieinteresētāki mēs būsim sasniegt komunikatīvo mērķi, jo veiksmīgāk mums izdosies izvēlēties piemērotāko lomu, saskarsmes pozīciju un tehniku. Kā otru veiksmīgas saskarsmes sastāvdaļu pozicionēju cieņu pret partneri. Jo empātiskāki mēs paši būsim, jo ērtāk jutīsies arī sarunas partneris. Kā savulaik teicis spāņu rakstnieks B.Grasians: „Ja vēlies būt patīkams sarunu biedrs - pielāgojies citu raksturam un prāta līmenim.”

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties