Dzīvojot cilvēku sabiedrībā, cilvēks pastāvīgi kontaktējas ar citiem cilvēkiem, izmantojot dažādas zīmes un citus paņēmienus. Jebkuru mijiedarbību starp cilvēkiem sauc par saskarsmi. Saskarsme ir ietverta cilvēcisko kontaktu veidā, tās varā ir regulēt un mainīt atsevišķa indivīda psiholoģisko attīstību un uzvedību jebkurā dzīves situācijā. Saskarsme ir viens no galvenajiem personībai pieejamajiem izziņas paņēmieniem, jo katra personība tikai saskarsmē, atdarinot citus saskarsmes locekļus, iemācās saprast sabiedrību un līdz ar to arī sevi.
Saskarsme ir tiešs vai netiešs kontaktēšanās process, kura mērķis ir ietekmēt partnera uzvedību, emocijas, aktivitātes pakāpi un darbību.
Zināšanas saskarsmes psiholoģijā mums palīdz veidot labas attiecības ģimenē, darbā, skolā. Izprast savu dzīves un jebkuras cita veida saskarsmes partnerus, tā vēlmes un vajadzības, iespēju mainīt viņa uzvedību. Tā palīdz mums pārvaldīt savas emocijas un izmantot pašiedvesmu, risināt konfliktsituācijas, kas radušās saskarsmes procesā, tā māca psiholoģiski neuzbrukt otrai personai.…