Tēma par klonēšanu ir ļoti aktuāla mūsdienās, kas ar laiku attīstās arvien vairāk. Klonēšana ir ieguvums, jo ar klonēšanas palīdzību var atrisināt neauglības problēmu, tā palīdz medicīnā, var ārstēt dažādas smagas slimības, izaudzēt audus un orgānus. Kā arī klonējot dzīvniekus, no tiem var iegūt lielāku produktivitāti.
Gandrīz jebkuras ģimenes locekļi vēlas kļūt par vecākiem, viņi vēlas pēcnācējus, taču ne katram tas padodas, sastopamas arī neauglīgas ģimenes, taču klonēšana ir viens no veidiem, kā neauglīgie vecāki, kuriem neveidojas dzimumšūnas, var tikt pie bērniņa. Problēmas risināšanai zinātnieki ņems tēva šūnu, ko ievietos sievietes olšūnā, kas būs attīrīta, lai no olšūnas izvāktu DNS. Olšūna laboratorijā tiks apaugļota, bet radušos embriju ievietos iznēsāšanai mātes dzemdē. 1978. gadā Anglijā piedzima Luīze Brauna – pirmais bērns „no mēģenes”. Klonēšanu arī palīdz samazināt neauglību, tā tiek izpalīdzēts neauglīgām ģimenēm, kuras vēlas sev bērniņu.
Klonēšana palīdz medicīnā. Zinātnieki ir atklājuši, ka ir iespējams izārstēt dažādas smagas slimības, tas ir izmantojot cilmes šūnas, kuras rodas klonēšanas rezultātā. Izmantojot šo metodi ārstniecībā, varēs paglābt no nāves daudzus cilvēkus, šī metode palīdzēs ārstēt tik nopietnas slimības kā vēzis, AIDS, Alcheimera slimība Parkinsona slimība, diabētu un citas. …