Lai gan mūsdienās medijos un presē bieži tiek runāts par sabiedrisko domu, kura pauž savu viedokli par dažādiem sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, rūpīgāk ieskatoties redzams, ka tas ko bieži dēvē par sabiedrisko domu nemaz patiesībā nav sabiedriskā doma un pastāv dažādi šķēršļi, lai Latvijā varētu brīvi veidoties sabiedriskā doma.
Viens no šķēršļiem, kas kavē sabiedriskās domas veidošanos ir cilvēku ne informētība par dažādiem sabiedrībā notiekošajiem procesiem – un viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, ja nav skaidri noformulēta viedokļa, kas pieņemts izanalizējot kādu noteiktu daudzumu informācijas, nevar runāt par sabiedrisko domu. To, ka pastāv informētības trūkums, var pārliecināties kaut vai prasot iedzīvotājiem atbildēt uz jautājumu par labāko iespējamo politisko režīmu. Kontekstā ar citiem jautājumiem, atbilžu analīze pierāda, ka respondentu atbildes ir ļoti pretrunīgas, kas nozīmē, kas nav patiesi labas izpratnes par uzdoto jautājumu un līdz ar to arī par Latvijas politiskā režīma būtību.
Svarīgs faktors sabiedriskās domas veidošanai ir medijiem, jo ar mediju palīdzību bieži vien veidojas sabiedriskā doma. Arī Latvijā mediji bieži nedarbojas pietiekami profesionāli un godprātīgi, lai viennozīmīgi varētu apgalvot, ka tie palīdz sabiedriskās domas formulēšanas un uzturēšanas procesā. Vai nu mediju darbinieku neprofesionalitātes, vai mediju pārāk lielās atkarības no sponsoriem dēļ, medijos bieži vien netiek pausts tas viedoklis, kas veidojas sabiedrībā.
…