Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:562722
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.12.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1934. gada naktī no 15. uz 16. maiju Latvijas brīvvalstī notika valdības izplānots apvērsums, kura galvenie plānotāji bija politiskā spēka, Zemnieku savienības, biedri Kārlis Ulmanis, Alfrēds Bērziņš, kara ministrs ģenerālis Jānis Balodis un Ārlietu ministrijas vadītājs Vilhelms Munters. Tika likts pamats autoritārā režīma ieviešanai un attīstībai Latvijas valstī. 1936. g. 27. februārī Ministru kabineta slepenā sēdē, bez K. Ulmaņa dalības, nolēma viņam piešķirt arī Valsts Prezidenta amatu, jo viņš jau bija iecelts par Ministru Prezidentu un viņa rokās bija valsts kontrole. Latviešu tautas acīs K.Ulmaņa autoritārais režīms, dēvēts arī par „Ulmaņa laikiem”, ir bijis gan pozitīvu pārmaiņu un reformu, gan arī negatīvuma un savtīguma nesošs, tāpēc jāizvērtē šī režīma gan pozitīvie, gan negatīvie aspekti un ieguldījums Latvijas valsts attīstībā. Pozitīvi vērtējamas ir ekonomiskās krīzes apkarošana, izglītības un kultūras attīstīšana, negatīvi – netieša minoritāšu apspiešana un Latvijas neatkarības nesargāšana.
K.Ulmaņa režīma politika ekonomiskās krīzes samazināšanā bija vērsta uz rūpniecības un lauksaimniecības attīstīšanu, finansējot to. Par piemēru, agrārā reforma, t.i. zemes sadalīšana, tika sākta 1920. gada septembrī ar Satversmes sapulces pieņemtu likumu, taču tās realizācija turpinājās vairāk kā 15 gadus un tieši autoritārā režīma laikā tika pabeigta.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1163616
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties