Bentonite – dabisks minerāls, kuru mēdz pievienot sejas maskām. Tas atšķiras no parastā māla, jo, sajaucot ar šķidrumu, veido gēlu. Bentonīta daļiņām var būt asas malas, un tās var saskrāpēt ādu. Bentonīts sausina ādu. Ja to izmanto preparātos un maskās, tas veido gāzes necaurlaidīgu plēvīti, kas aiztur toksīnus un sārņus, traucē ādas elpošanai un pasliktina ādas stāvokli, traucējot tai piekļūt skābeklim.
Kaolin – smalkas struktūras dabiskas izcelsmes māls. To izmanto maskās, dažādos preparātos un kā pamatsastāvu tonālajiem krēmiem. Kaolīns var būt ar dažādiem kaitīgiem piemaisījumiem. Intensīvi aiztur sārņus un toksīnus uz ādas un traucē piekļūt skābeklim.
Collagen – proteīns, no kā pamatā sastāv mūsu ādas strukturālais tīkls. Pastāv uzskats, ka ar laiku šī tīkla struktūra izirst, un tāpēc āda kļūst plāna un grumbaina. Dažas kompānijas uzskata, ka kolagēns var uzlabot ādas struktūru, citi saka, ka to uzsūc epiderma un mitrina ādu. Taču tā lietošana ir kaitīga, jo kolagēnu, ko lieto kosmētikā, iegūst no liellopu ādām vai putnu kājām, kas ir svešas šūnas cilvēkam. Kolagēns nosēžas ādas virspusē un veido plēvīti, tamdēļ aizsērē poras, kas traucē iztvaikot ūdenim, ādā uzkrājas liekais ūdens, kas izraisa pietūkumu, ko bieži vien notur par grumbu izlīdzināšanās efektu, tik pat labi tādu pašu efektu izraisa arī tehniskā eļļa. (Admin, 2007)
Kadmijs – bojā plaušas, gremošanas sistēmu un nieres, uzkrājas kaulos, padarot tos trauslus.
Svins – var iedarboties gandrīz uz visiem cilvēka orgāniem, it īpaši uz nervu sistēmu, cieš arī nieres, asins sastāvs un reproduktīvā sistēma.
Hroms – kairina gļotādas, rīkli, var izraisīt dermatītu, asins ainas izmaiņas, konjunktivītu. Kaitīgi ietekmē asins sastāvu, elpošanas sistēmu, aknas, nieres. (Olševska, 2011)
…