Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:484944
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Liela mēroga nemieri, starpvalstu un nacionālie konflikti ir viena no mūsdienu būtiskākajām, bīstamākajām globālajām problēmām. Lai arī cik dramatiski tas nešķistu, miera saglabāšana ir pastāvējusi kā grūti sasniedzams mērķis jau gadu tūkstošiem ilgi. Ir nācijas, kuras vēlas un spēj uzņemties līdera lomu miera saglabāšanā un konflikta situāciju risināšanā, tomēr starptautiska līmeņa problēmu analizēšanā ir skaidri jāapzinās rīcības plāna mērķi un uzdevumi. Ja miera saglabāšanā runa ir vairāk kā par vienu nāciju, metožu izvēle var būt ļoti neviennozīmīga un to pielietojuma rezultāts – ļoti grūti paredzams.
Ja runājam par miera nodrošināšanu, ir jāapzin nemiera stāvokļa radītājs. Šī darbība varētu tikt pielīdzināta “likumsargu” ikdienas darba pienākumiem, tomēr tikai principiālā līmenī. Globālu konfliktu pamatā parasti ir kādas valsts savtīgas intereses, kurām kāds nevēlas piekrist. Savtīgās intereses var izpausties gan teritoriāla labuma gūšanā, gan pieejamo dabas resursu ieguvē, bet mūsdienās jo īpaši būtisks motīvs mēdz būt dažāda veida ekonomiska rakstura labums, kas faktiski ietver sevī abus iepriekšminētos apsvērumus. Jāatzīmē, ka vēsturiskās attīstības gaitā nemiera iemesli būtiski nav mainījušie – pirmo lielo civilizāciju laikā jaunu teritoriju apgūšana, kur ieviest un izplatīt attiecīgo politisko varu, reliģiskos uzskatus un ekonomikas pamatnostādnes, bija tikpat būtiska kā tā ir arī mūsdienās.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1142931
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties