3. Mini vienu izrādes epizodi (norādi minūtes,) kura, tavuprāt, ir emocionāli un mākslinieciski augstvērtīga. Pamato!
Man ir ļoti grūti izvēlēties vienu konkrētu epizodi, taču vēlos izcelt lugas izskaņu – brīdi, kad brāļi uzzina, ka valdiens ir viņu pašu brālis Jāzeps (1:09:20) un brīdi, kad virves tiek nolaistas (1:11:17). Tieši šīs epizodes mani emocionāli aizkustināja visvairāk un šķita visaugstvērtīgākās.
Īpaši iespaidīgs šķita brīdis, kad abi Jāzepa abi tēli – Jāzeps jaunībā un Jāzeps brieduma vecumā - satikās aci pret aci. Viņi ir tik atšķirīgi, bet tomēr tik tuvi. Tā bija kā ciņa starp labo un ļauno, starp atriebību un piedošanu. Piedošana ņem virsroku izskanot: “Tur, tas niknais vīrs nav Jāzeps”. Jāzeps attopas, saprotot, ka mīlestība pret brāļiem ir spēcīgāka par naidu.
Emocionāls bija brīdis, kad Jāzeps dodas pie brāļiem, pieceļ viņus un noņem katram virves no pleciem un nolaiž tās zemē, kas simbolizē grēku piedošanu un naida un rūgtuma dzēšanu.
4. Brīva vieta tavam viedoklim.
Vēlos izteikt komplimentu aktieriem, režisorei un citiem speciālistiem, kas veidoja izrādi, par ieguldīto darbu. Manuprāt, ir izdevies izveidot spēcīgu Raiņa lugas “Jāzeps un viņa brāļi” teātra iestudējumu, atklājot un paužot Raiņa darbā paustās idejas un pārdzīvojumus.
Es varu tikai lepoties, ka manā pilsētā ir tik spēcīgs jauniešu teātris.
…