Un kā būtu ar latgaliešu valodas, vai novadmācības mācīšanu mazākumtautību skolās? Vai tas būtu prātīgi, ņemot vērā to, ka liela daļa krievu skolu skolēnu ar grūtībām mācās pat Latviešu valodu?
- Es pieturos pie uzskata, ka krievu skolas kā mazākumtautību būtu sākumā jānoved līdz minimumam. Pēc tam var spriest, vai novadmācību ieviest kā obligāto, vai kā izvēles priekšmetu, jo tajā, kā jau teicu, figurē ne tikai valoda bet arī vitāla informācija par Latgali, it sevišķi par īstajiem vēsturiskajiem notikumiem latgalē.
Tātad ,jūsuprāt, pie tā, ka Rīgas un Pierīgas teritorijā pašlaik dzīvo aptuveni 25% no visiem latgaliešiem ir vainojams mīlestības trūkums pret savu dzimto valodu?
- Lielākoties tas nav mīlestības trūkums, bet darbavietu un izaugsmes iespēju trūkums mūsu regionā, kas ir primāri saistīts ar stereotipisko domāšanu - ka latgalē ir daudz zemākas algas, sliktākas augstskolas utt. nākošsais punkts gan ir saistāms ar savas zemes mīlestību - ļoti mazs procents latgaliešu ir gatavi pēc studijām atgriezties latgalē un strādāt, dibināt savus uzņēmumus utt. , pırmkārt, jo Latgale lielākoties nav prioritāra vieta, otrkārt, ir pārāk maz informācijas par latgales zemes, tirgus, izaugsmes iespējām
…