Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:583068
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mēs katrs esam individualitāte un iekļaujamies kādā sabiedrībā, tomēr filozofiju allaž ir interesējis jautājums, kā cilvēks, būdams individuāla būtne, spēj izprast cita cilvēka domas, jūtas, rīcības motīvus un darboties ar citām personām.
Indivīda vajadzību dzīvot sabiedrībā nosaka ne tikai izdevīgums, bet arī ģenētiski pārmantotais bara instinkts. Kopības izjūtu un dzīvi sabiedrībā pazīst arī daudzas citas dzīvības formas, piemēram, skudras un bites.
Motīvi, kas raksturo mūsdienu sabiedrību ir krasi atšķirīgi no tiem, kas vadīja cilvēkus līdz ar pirmo kopienu rašanos – kopīgiem spēkiem nodrošināt eksistences turpināšanu. Līdz ar sabiedrības augstāku attīstību, kopējiem spēkiem radās iespēja veicināt attīstību. Vēsture rāda, ka tās sabiedrības, kas spēja apvienoties kopīgu mērķu labad, spēja asimilēt tās, kuras bija mazskaitlīgas un savrupas. Zināmā mērā indivīdu apvienošanās vienotā sabiedrībā ir izdzīvošanas jautājums. Jo augstāku attīstības pakāpi sasniedz planētu apdzīvojošās kopienas - ciemi, pilsētas, valstis, valstu savienības - jo liktenīgāk tas izrādās tām sabiedrībām, kuras cenšas turēties nostāk, jo agrāk vai vēlāk tās neizbēgami nonāk lielāku un spēcīgāku kopienu varā.
Katrs indivīds ir iesaistīts sociālajā struktūrā, kurā ietilpst sociālais statuss un lomas. Sociālā struktūra ievada indivīda uzvedību noteiktā gultnē.
Statuss indivīdam dod iespēju labāk orientēties cita tiesībās un pienākumos. Katram cilvēkam jau kopš dzimšanas brīža ir jāpieņem noteikta vieta sabiedrībā. Var izšķirt divu veidu sociālos statusus.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties