Atzīstu, ka arī Latvijai attīstoties kā demokrātiskai valstij, indivīdi un sabiedrība ar vien vairāk spēj stiprināt savu tiesisko apziņu un iesaistīties tiesību veidošanā, nelikumību atklāšanā un nepieļaušanā. Tomēr joprojām ir daudz un dažādi tiesību pārkāpumi, kurus klaji veic augstākās sabiedrības indivīdi un sabiedrības daļa. Tie ir dažādi korupcijas skandāli, klaji likuma neievērošanas pārkāpumi, kas liedz lielai daļai indivīdu un sabiedrības saglabāt tīru un nevainojamu tiesiskās apziņas morāli un vērtības.
Manuprāt Latvijā tomēr bieži vien rodas iespaids, ka visiem jāievēro viens likums un, ka uz visiem arī attiecas viens likums. Sabiedrība ar vien vairāk tiek informēta par dažādiem klajiem, savtīgiem pārkāpumiem no valsts amatpersonu un augsti stāvošu personu puses, bet lielākoties šiem pārkāpumiem netiek piemērotas soda sankcijas, kuras turpretim par līdzvērtīgiem pārkāpumiem tiktu piemērotas vienkāršajam Latvijas iedzīvotājam.
No iepriekšminētā ir grūti secināt, kurā brīdī un kas ir veicinājis vai degradējis indivīda un sabiedrības daļas tiesiskās apziņas morāles un uzskatu vērtību, bet pēc manām domām ir skaidrs, ka nekad nebūs iespējama absolūta un nesakropļota tiesiskā apziņa katra indivīda un sabiedrības kopumā domāšanā un uzskatos, kamēr kā galvenais valsts, indivīda un sabiedrības uzdevums, pienākums un atziņa nebūs, ka visiem ir viena taisnība un viens likums.
…