Lai viedoklis par indivīda brīvību būtu objektīvāks un plašāks nekā izmantojot tikai mediju resursus un literatūru, nolēmām par šo tēmu parunāt ar sabiedrībā aktīvu cilvēku. Sarunas gaitā tika formulētas respondenta domas par šādiem jautājumiem: kas tad īsti ir indivīda brīvība; kā tā realizējās demokrātiskā iekārtā; indivīda brīvība Latvijā; iespējamie indivīda brīvības attīstības ceļi.
Lai saruna būtu pārskatāmāka un vieglāk uztverama, atainošu to intervijas formu.
A.S. – Kas tad īsti ir indivīda brīvība?
G.K. – Tās ir indivīda tiesības darīt jebko, kamēr tas neierobežo cita cilvēka brīvību. Manuprāt, te nav ne ko pielikt, ne ko atņemt.
A.S. – Cik lielā mērā demokrātiskā valsts pārvalde nodrošina indivīda brīvību un kā tas izpaužas Latvijā?
G.K. – Demokrātiskās iekārstas pamatā ir vairākuma viedokļa pārspēks. Un sabiedrības prioritāte ir nevis indivīda brīvība, bet sabiedrības ērtība. Runājot par Latviju jāatzīmē, ka mēs nākam no autoritāra režīma, kur spiediena metodes bija veids ar ko vislabāk panākt rezultātu. Katra nākamā paaudze nomet tikai daļu no iepriekšējās pieredzes, tāpēc vēl vajadzēs vairāku paaudžu nomaiņu, lai no tā atbrīvotos. Pie mums notiek tā, ka problēmas nevis tiek risinātas, bet indivīdam uzspiež sabiedrības vairākuma viedokli.…