Ar terminu inovācija pirmo reizi saskāros sākot studijas maģistrantūrā, tādēļ uzsākt rakstīt eseju bija salīdzinoši sarežģīti, jo sākumā bija nepieciešams iedziļināties un izprast terminu inovācija un inovātors būtību.
Gribētos sākt ar definīciju. Inovācija – materializēts rezultāts, ko iegūst, ieguldot kapitālu jaunā tehnikā vai tehnoloģijā, jaunās ražošanas un darba organizācijas formās, uzskaitē, plānošanas un analīzes metodēs. Inovāciju radīšana un apgūšana prasa lielus kapitāla un prāta ieguldījumus, bet jaunajam produktam tiek piešķirta liela pievienotā vērtība [A. Vedļa „Inovatīvās darbības organizācija”].
Protams šī ir tikai viena no daudzām definīcijām, bet tā ir pirmā, kuru es izlasīju, meklējot atbildes uz saviem jautājumiem. Šī definīcija šķita man diezgan sarežģīta un lai varētu uzsāktu savu Eseju par inovātoru, meklēju citus avotus, jo negribēju izvēlēties kādu no viesiem pazīstamajām personām, gribēju ko īpašu un interesantu. Tādēļ turpināju meklēt un lasīt dažādas grāmatas, meklēt informāciju internetā un teikšu atklāti – šis process bija tik aizraujošs, ka nevarēju apstāties, bet tas (kā es domāju) nedeva gala rezultātu - atbildi uz jautājumu kurš būs inovātors, jeb manas esejas varonis.…