Man kā juristei sodu var piemērot par dažādiem pārkāpumiem, piemēram, ‘‘par amata pienākumu nepildīšanu, pilnvaru pārsniegšanu, valsts noslēpuma izmantošanas vai aizsardzības noteikumu pārkāpšanu vai citas ar likumu aizsargātas informācijas neatļauto izpaušanu, mantas nozaudēšanu, bojāšanu vai naudas nozaudēšanu, nekorektu attieksmi pret personu, pildot amata pienākumus, nepiedienīgo un necienīgo izturēšanās laikā, kad netiek pildīti amata pienākumi, politiskās neitralitātes neievērošanu.’’11 Lai pret mani tiktu ierosināta disciplinārlieta, vispirms jānoskaidro lietas apstākļus, ka tika izdarīts pārkāpums un vai disciplinārpārkāpums vispār bija izdarīts.
Par disciplinārpārkāpumu var ‘‘uzlikt man atbildību, piemēram, atstādināt no amata, samazināt mēnešalgu, izsakt rājienu, bet ne vairāk kā par 20 procentiem uz laiku no trim mēnešiem līdz vienam gadam, pazemina amatā uz laiku, ne ilgāku par trim gadiem, atbrīvo no amata bez tiesībām vienu gadu pretendēt uz amatu valsts pārvaldē.’’12 Par darbā pieļautajām kļūdām, man var iestāties arī administratīvā un kriminālatbildība. Tās ir atkarīgs no pārkāpuma pakāpes smaguma.
Pildot savus darba pienākumus, man jāievēro visus likumus un normatīvajos aktos noteiktās prasības. Ja būs konstatētas nelikumīgas darbības, tad man tiks piemērots disciplinārsods.
…