Uzskatu, ka lai mazinātu nevienlīdzību ienākumu sadalē valstij jāmazina oligarhu vara un jāpaaugstina minimālā mēnešalga, lai tā būtu pietiekama un sasniedz iztikas minimumu. Valstij būtu jāregulē arī tas lai šī maksa arī tiktu maksāta un cilvēks būtu spējīgs izdzīvot uz savas peļņas rēķina.
Iespējams efektīva būtu arī nodokļu samazināšana uz ieņēmumiem, jo šādā gadījumā darba devējs spētu maksāt darbiniekam vairāk. Tas mazinātu arī ēnas ekonomiku valstī. Darba devējs ir ieinteresēts maksāt vairāk darbiniekam, jo tas motivē darbinieku strādāt vēl neatlaidīgāk, bet viņš nespēj to atļauties, jo pārāk liela daļa naudas summas aiziet nodokļos. Tieši tas ir iemesls „naudai aploksnēs” un ēnu ekonomikai valstī. Mazinoties ēnu ekonomikai uzlabotos arī valsts ekonomikas stāvoklis. Uzlabojoties valsts ekonomiskajam stāvoklim, tā spētu novirziet līdzekļus jaunu darbavietu radīšanai, kas apmierinātu iedzīvotājus ar peļņu.
Šādā salikumā var cerēt, ka ķēdes reakcija novestu pie vienlīdzīgākas ienākumu sadales un uzlabotu ekonomisko stāvokli valstī. Diemžēl ķēdes reakcijā sekotu arī nevēlami blakus efekti, piemēram, inflācija un tad būtu jāmeklē risinājumi cīņā ar to. Rodas sava veida apburtais loks.
Jāatzīst, arī tas, ka tā ir tikai teorija, ko praktikā sasniegt nemaz nav tik vienkārši. Tomēr jāpiebilst, ka lielas lietas sākas no sīkumiem.
…