Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:869699
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Globalizācija ir daudzšķautnains process, saistīts ar ekonomiskam, sociālām, tehnoloģiskām, politiskām un citām izmaiņām, kuru rezultātā vairums pasaules valstu un ģeogrāfisko reģionu kļūst savstarpēji ciešāk saistīti, taču arī vairāk atkarīgi viens no otra.
Kas svarīgāks no globalizācijas ētikas perspektīvas — cilvēks vai kultūra? Filozofs atbild: bez šaubām, cilvēks. Ne kopienas, ne tautas, ne nācijas, bet cilvēki. Viņi ir morālas atbildības nesēji. «Varam sekot grieķu filozofa Diogēna tradīcijai, kurš pirmais, šķiet, sevi nosauca par pasaules pilsoni, un šo morālo attieksmi dēvēt par kosmopolītisma ētiku. Kultūru nedrīkst novērtēt par zemu, bet kultūras atšķirības nav vienīgais būtiskais cilvēka raksturojums. Iespējams, globalizācijas kritiķi no kultūras sargu pozīcijām šauj greizi,» uzskata K.A. Āpijs.Kā tradīcijas sadzīvo ar globalizācijas zīmēm? Ilustrācijai Āpijs piedāvā karaļa sagaidīšanas ainu Ganas pilsētā Kumasi. «Tauta sanāk kopā laukumā, visi noliec galvas, paliek stāvam, kamēr karalis apsēdies tronī. Viņam par godu atskan kora dziedājumi. Pēc kāda laika pieņemšanā karalis, satiekoties ar pilsētas biznesa aprindu pārstāvjiem un pašvaldības administrāciju, pārspriež HIV/AIDS ārstēšanas iespējas, dabaszinātņu mācīšanas metodiku augstkolās. Sarunā ar mani viņš jautā, kā man klājas, mācot Prinstonā; es savukārt pajautāju, kad viņš nākamreiz būs Savienotajās valstīs. «Pēc pāris nedēļām man jātiekas ar Pasaules bankas līderi,» skan karaļa atbilde.»…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1162336
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties