Globalizācija – attīstīto valstu tendence ekonomikā veidot pasaules investīciju vidi un integrēt nacionālos tirgus. Saistīta ar kredītu finanšu tirgu un iestāžu attīstību līdz tādam līmenim, kad ģeogrāfiskās robežas nevar ierobežot starptautisko operāciju veikšanu.[1;109]
Globalizācija – modernās pasaules raksturīga iezīme pateicoties saziņas līdzekļu un satiksmes līdzekļu straujai attīstībai un ienākšanai cilvēku dzīvē, indivīdu un cilvēku kopību darbība visdažādākajās jomā, kļūst arvien izvērstāka, atvērtāka un sakari arvien ciešāki, izzūd visdažādākā veida robežas. Ļoti pretrunīgs process, un attieksmē pret to ir vērojamas trīs ievirzes, kuras pauž globālisti- globalizācijas atbalstītāji, alterglobālisti- citas globalizācijas piekritēji un antiglobālisti – globalizācijas pretinieki. [2;174]
Balstoties uz globalizācijas definīciju, tā ietekmē daudzas ekonomikas sfēras. Es izlēmu apskatīt tehnoloģiju globalizācijas ietekmes izpausmes Latvijas rūpniecībā, saimniecībā un pakalpojumu sfērā, kā arī tās sekas.
Lai apstiprinātu tehnoloģiju ietekmi uz iepriekš minētājām sfērām, es salīdzināšu dažus ekonomikas rādītājus 90.gados un mūsdienās.
Tehnoloģiju attīstībai un ieviešanai ir gan negatīvās, gan pozitīvās sekas. Tās ir ļoti līdzīgas visās sfērās, tāpēc uzskaitīšu tos kā kopējos faktorus.…