Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:374976
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Zināšanas 21.gadsimtā kļūst par attīstības galveno dzinējspēku visās darbības jomās. Lai gan materiālo un enerģijas resursu, kā arī citu fiziskā kapitāla elementu nozīme nemazinās, to izmantošana, pateicoties zināšanām, kļūst arvien racionālāka. Valsts drošību pasaulē šodien nosaka ne tikai un ne tik daudz militārais, bet arī ekonomiskais potenciāls, sabiedrības izglītības līmenis, ekonomiskā un politiskā aktivitāte, dažādu sociālo grupu solidaritāte. Informācijas apjoms un tās apstrādes līmenis, kā arī uzkrātais zināšanu potenciāls ir pietiekami augsts, lai sabiedrība pārietu nākamajā attīstības stadijā, lai sāktu veidoties informācijas sabiedrība.
Vienlaikus, dabiski papildinot globalizācijas procesus, turpinās lokalizācija (reģionalizācija). Pieaug reģionu, uzņēmumu un atsevišķu indivīdu iespēja veikt jebkuras aktivitātes bez centrālās varas struktūru starpniecības. Dažādas valstis vai pasaules reģioni pakāpeniski attīsta tās tautsaimniecības nozares, kurās tām ir salīdzinošas priekšrocības. Latvija, vērtējot globalizācijas un lokalizācijas kontekstā, iekļaujas Eiropas ekonomiskās telpas ziemeļaustrumu malā, kas no Rietumeiropas turpinās ziemeļu virzienā, savienojoties ar Somiju (Skandināviju). Tādēļ Latvijas vietu pasaulē nosaka Latvijas piederība Ziemeļeiropai. Tomēr lielā mērā to ietekmē arī Krievijas ģeogrāfiskais tuvums.
Globalizācijas procesā katra valsts daudz ātrāk iegūst informāciju par jaunām tehnoloģijām, izgudrojumiem, atklājumiem vai praktisku pieredzi jebkurā jomā. Tas veicina ātrāku šīs valsts attīstību. Pateicoties starpnacionālajām institūcijām, piemēram, Pasaules tirdzniecības organizācijai (PTO), tiek atvieglota ekonomiskā sadarbība. No tā iegūst katra atsevišķa valsts neatkarīgi no tās attīstības līmeņa. Globalizācijas un lokalizācijas padziļināšanās dēļ arvien vairāk mainās daudzi ekonomiskie mehānismi, kā arī valsts pārvaldes un sabiedrības funkcionēšanas pamatprincipi. Līdz ar kapitāla un preču plūsmu pasaulē arvien vairāk pastiprinās arī cilvēku mobilitāte.
Šoka terapijas pamatā, lai liberalizētu ekonomiku, nepieciešams veikt ātras un iedarbīgas reformas sabiedrībai. Izmantojot šoka terapiju sabiedrība pati kļūtu aktīvāka un vairāk ieinteresētu sabiedrību, tas veicinās mijiedarbību starp valsti un sabiedrību.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1180036
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties