Ja veciem cilvēkiem ir valodas, domāšanas, atmiņas uc. traucējumi, logopēds ar klientu veic dažādus stimulējošus vingrinājumus pilnīgai vai daļējai iepriekš bijušo kompetenču atgūšanai. Taču tā kā cilvēki ir nepacietīgi un ātri var ieslīgt depresijā, tad logopēdam ir jāmāk pastāstīt, ka rehabilitācijas process var būt ilgstošs. Lai motivētu veco cilvēku, logopēdam vajadzētu norādīt uz klienta pozitīvajiem sasniegumiem. Psiholoģiski pozitīvs aspekts varētu būt arī tas, ja rehabilitācijas darbā varētu iesaistīt citus ģimenes locekļus. Tas vecajam cilvēkam sniegtu motivāciju un socializācijas iespējas. Arī tikšanās ar citiem gerontoloģijas vecuma klientiem un redzēšana, kā viņi tiek galā ar savām komunikācijas grūtībām un ne tikai tām, varētu sniegt psiholoģisku atbalstu.
Logopēds un arī citi speciālisti var sniegt klientam morālu atbalstu arī tādā veidā, kā iedodot klientam savu darba numuru un uzsverot, ka viņš var zvanīt jebkurā brīdī norādītajā darba laikā. Tas veciem cilvēkiem radīs sajūtu, ka speciālists interesējas par viņu veselību un sniegs drošības sajūtu.
Svarīgi klientu motivēt darboties arī fiziski, jo kustību centri smadzenēs atrodas līdzās valodas centriem, tāpēc tie netieši viens otru ietekmē. Kā arī fiziskās aktivitātes liks vecajam cilvēkam justies dzīvīgākam, veselākam un radīs vēlmi būt sociāli aktīvam.
Ikvienas resursu izmaiņas, gan psiholoģiskās, gan bioloģiskās, gan sociālās, var cilvēku psiholoģiski negatīvi ietekmēt, tāpēc mūsu mērķis ir cilvēka dzīves otro pusi padarīt pēc iespējas patīkamāku un vieglāku. Ir svarīgi likt vecam cilvēkam justies noderīgam nepieciešamam.
…