Šodienas modernajā laikmetā grūti stādīties priekšā to, ka reiz bija tāds laiks, kad nepazina fotogrāfiju. Ceļš uz vienu no fantastiskajiem atklājumiem 19. gadsimtā – fotogrāfiju – ilga pat vairākus gadsimtus. Kas tad ir šī fotogrāfija?
Vārds fotogrāfija tulkojumā no grieķu valodas nozīmē gaismas raksts; tā apzīmē arī zinātnes, tehnikas un mākslas nozari, kas izmanto šo metodi. Fotogrāfija tīri no fizikas viedokļa ir attēla iegūšanas metode, kuras pamatā ir gaismas vai cita starojuma veidota attēla pārvēršana saglabājamā attēlā, kuru veido metālisks sudrabs vai citas ķīmiskas vielas, izmantojot īpašas optiskas ierīces un gaismjūtīgus materiālus.
Attīstoties dzīves līmenim, attīstās arī tehnika un tehnoloģijas, t.s., pilnveidojas fotoaparātu uzbūve, fotografēšanas paņēmieni, tiek apgūta krāsainā fotografēšana, palielinās fotoamatieru skaitu. Ja kādreiz izmantoja slapjās fotoplates un tumšas kastes jeb kameras obskura, tad tagad to aizvieto ciparu fotoaparāti, kuri ātri ļauj iegūt rezultātu, bet tam ir nepieciešams arī dators. Te novērojams pirmais pozitīvo un negatīvo īpašību pretstatījums.…