Filozofija, reliģija un zinātne ir cieši saistītas lietas, tie var gan papildināt viena otru, gan atspēkot. Lai noteiktu sakarības vispirms jānoskaidro ko atsevišķi nozīme reliģija, filozofija un zinātne.
Reliģija (no lat. religio - dievbijība, svētums, māņticība) ir uzskatu un ticības kopums, kas attiecas uz kaut ko pārdabisku, svētu vai dievišķu, kā arī morāle, paražas un rituāli, kas ar to saistītas. Bieži ar vārdu "reliģija" apzīmē konkrētas reliģiskas organizācijas, kas formāli apvieno savas ticības pārstāvjus un uzskata sevi par oficiālā viedokļa paudējām un uzturētājām.
Reliģijas dalās uz grupām: monoteistiskās reliģijas, politeistiskās reliģijas, panteiskās reliģijas, ne-teistiskās un ateisms. Mūsdienas biežāk satīkamas monoteistiskās reliģijas, tādas, ka: kristietība, islāms un jūdaisms. Galvenais reliģiju spriedums ir, ka eksistē viens dievs, kas ir atsevišķa būtne, nodalīta no mūsu pasaules. Politeistiskās reliģijas, seno grieķu un romiešu reliģijas, apgalvo, ka ir daudzi dievi.…