Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:881651
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Feministiskā filozofija uzplauka 20. gs. otrajā pusē, taču tās pirmsākumi meklējami pusotru gadsimtu iepriekš, tā aizsākās kā feministiskā kustība. Termins „feminisms” ir atvasināts no latīņu valodas „femina”, kas nozīmē sieviete. Šo terminu 19.gs. sāka lietot kā apzīmējumu sieviešu cīņai par savām tiesībām.
Feminisma kustību var iedalīt 3 posmos:
1.ap 1840.-1880.g. – šajā laikā sievietes, lai celtu savu lomu sabiedrībā, mēģināja atdarināt vīriešus, tiem līdzināties un uzņemties viņu lomu. Piemērs tam ir franču rakstniece Žorža Sanda. Viņa savus romānus parakstīja un publicēja ar vīriešu pseidonīmu. Bez tam viņa tērpās bikšu kostīmā, lamājās kā važonis, aulekšoja uz zirga, kas bija pilnīgs pretstats tā laika sievietes uzvedībai. (1)
2.ap 1880.-1920.g. - šajā laikā sievietes centās paaugstināt savu lomu sabiedrībā. Aktualizējas sieviešu cīņa par sociālajām un politiskajām tiesībām. Viņas prasīja tiesības vēlēt, iespējas ieņemt vadošus valsts amatus, piedalīties sabiedriskajā dzīvē, iegūt izglītību, iegūt pienācīgu atalgojumu par paveikto darbu, vienlīdzīgu kā vīriešiem, tā sievietēm. Šajā laikā rodas ideja atzīmēt 8. martu kā Starptautisko sieviešu dienu, ar kuru tiktu uzsvērta cīņa par sieviešu tiesībām visā pasaulē. 1911. gadā Olīvija Šrainere uzrakstīja apceri „Sieviete un darbs”, kas tika uzskatīts par vienu no pirmajiem feministiskās kustības darbiem. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1118598
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties