Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:481240
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ro­mā­nu “Tri­um­fa ar­ka” vā­cu raks­tnieks Ē. M. Re­marks sa­rak­stī­jis 1946.ga­dā Ame­ri­kā, Ņu­jor­kā. Ta­jā at­tē­lo­tie no­ti­ku­mi ri­si­nās ot­rā pa­sau­les ka­ra priekš­va­ka­rā, 1938. – 1939.ga­dā, Fran­ci­jā. Gal­ve­no uz­ma­nī­bu au­tors ir vel­tī­jis emig­ran­tu lik­te­nim sve­šā zem­ē, to ga­rī­gās un fi­zis­kās ek­sis­ten­ces pro­blē­mu at­aino­ju­mam. Ro­mā­na cen­trā ir Pa­rī­zes ot­rā, tum­šā pus­e, ku­ru pār­stāv ne­vie­nam ne­va­ja­dzī­gie, sa­bied­rī­bai lie­kie cil­vē­ki – pros­ti­tū­tas, zag­ļi, bez­pa­jum­tnie­ki un emig­ran­ti.
Re­marks ša­jā, kā arī pā­rē­jos sa­vos ro­mā­nos at­tē­lo vien­tu­ļa cil­vē­ka cen­tie­nus iz­dzī­vot sve­šas tau­tas vi­dū sa­viem spē­kiem. Re­mar­ka rā­dī­tā sa­bied­rī­ba ir ne­sen pār­dzī­vo­ju­si pa­sau­les ka­ru un tas ir stip­ri ie­spie­dies cil­vē­ku ap­zi­ņās un iz­mai­nī­jis tos pil­nī­bā. Sa­bied­rī­bā ir ie­sak­ņo­ju­šies prin­ci­pi, kas pa­vēl rū­pē­ties ti­kai par se­vi. Ir at­klā­jies iz­dzī­vo­ša­nas in­stinkts, kas ag­rāk bi­ja ap­slēpts un nu pār­dzī­vo­tais to ir iz­cē­lis die­nas gais­mā. Šis iz­dzī­vo­ša­nas in­stinkts arī no­sa­ka at­tiek­smi pret līdz­cil­vē­kiem. Šā lai­ka cil­vē­ki ir daudz no­slēg­tā­ki, sav­ru­pā­ki un ego­is­tis­kā­ki. Viens ot­ru tie vē­ro ar ne­uz­ti­cē­ša­nos, slēp­tām aiz­do­mām un ap­rē­ķi­nu. Re­marks spil­gti pa­rā­da vie­tē­jo ie­dzī­vo­tā­ju vien­al­dzī­bu pret tiem ne­lai­mī­ga­jiem, ku­rus lik­te­nis ie­ve­dis vi­ņu vi­dū. Sa­bied­rī­bas at­tiek­sme pat ir kla­ji ne­ga­tī­va pret imig­ran­tiem kā pret trau­cēk­li. Fran­čiem bēg­ļi ir kā so­ci­āla sli­mī­ba, kas plaukst un zeļ Pa­rī­zes no­ma­lēs.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties