Ēku energoefektivitātes paaugstināšana pēdējā laikā izpelnās aizvien lielāku uzmanību arī Latvijā. Enerģijas efektīvāka izmantošana un, līdz ar to, tās ekonomija un sekojošā līdzekļu ietaupīšana ir būtisks faktors, kas Eiropas Savienībā jau labu laiku tiek vairāk vai mazāk veiksmīgi realizēts. Latvijā un Baltijā kopumā ēku energoefektivitātes sfērā ir daudz neskaidrību, ko nosaka gan nelielā pieredze šajā jomā, gan visnotaļ neskaidrā likumdošana, gan dažādi citi aspekti.
Enerģijas efektivitātes paaugstināšanu ietekmē un apgrūtina gan institucionālas, gan finansiāli ekonomiskie un tehniskie aspekti.
Institucionālās grūtības ir tādas, ka nav notikusi savlaicīga problēmas izpēte, nav arī likumdošanas bāze, trūkst zinātnisko, saimniecisko un sabiedrisko aprindu viedokļa. Bet tā kā Latvija ir iestājusies ES, tad ir cerība, ka tiks sakārtota likumdošana, un problēmas, kas saistītas ar videi nedraudzīgu uzvedību, ātrāk tiks pētītas.
Finansiāli ekonomiskās grūtības saistītas ar zemu informētību un neuzņēmību, sliktu kontaktu starp speciālistu un enerģijas patērētāju, priekšstatiem, ka energoefektīvi pasākumi ir dārgi un neatmaksājas, ekonomiski nepamatotas zemas enerģijas cenas un citi faktori.…