Alternatīva energija - enerģijas resursu veids, kuru izmantošana nerada kaitējumu videi vai arī rada to tikai nelielā apmērā.
Saule ir lailākais alternatīvās energijas veids. Saule ik sekundi kosmiskajā telpā izstaro 3,86x1010W daudz enerģijas, taču uz Zemes nonāk tikai viena divmiljardā daļa no Saules izstarotās enerģijas. Ja uz Zemes nonāks kaut viens procents mazak saules energijas, tad var notikt klimata apstakļu mainīšanās līdz nepazīšanai. Saules siltums uzskrajas Zemes virskārtā, kur to izmanto augi. Saule sasilda atmosfēru, okeāku un jūras. Saules energija tiek patērēta ūdens iztvaikošanai, lai veidotos lietus makoņi, kas sauszemeiatnes tik vajadzīgo mitrumu.
Vēja enerģija ir viena no senakajiem alternatīvās energijas veidiem, kuru izmantojuši dzirnavnieki. Pirmās vējdzirnavas izmantoja mehānismu darbināšanai, lai samaltu graudus un veiktu citus darbus. Tagad vējdzirnavas sūknē ūdeni no pazemes avotiem un darbina turboģeneratorus, ražojot elektroenerģiju un neradot piesārņojumu. Mūsdienās vēja dzinējus apvieno, izveidojot vēja „laukus” – saimniecībās. Visefektīvākie ir vēja dzinēji ar divām vai trijām lāpstiņām, kuras ir līdzīgas lidmašīnas propellerim. Elektroģenerators ir izvietots iekārtas „galvā”. Tā var pagriezties, saglabājot lāpstiņu vērsumu pret vēju. …