5. VĪZIJA, KĀ SNIEGT PIENESUMU EKONOMISTA SPECIALITĀTES ATTĪSTĪBAI UN LATVIJAS EKONOMIKAI
Studiju procesā ļoti palīdz vieslektori, kuri studentiem sniedz savā dzīvē iegūtās praktiskās zināšanas. Ekonomikas fakultātei ir ļoti laba tradīcija – reizi gadā rīkot absolventu lekcijas, uz kurām tiek aicināti fakultātes absolventi, kas vēlas stāstīt par to, kā uzsākt biznesu, kā būt veiksmīgam darba tirgū utt. Ļoti ceru, ka arī man pēc augstskolas būs padomi, ko dot studentiem, jo es noteikti vēlētos piedalīties jauno ekonomikas speciālistu zināšanu loka paplašināšanā.
Manuprāt, ekonomikas studiju programmās, it sevišķi tajās, kas ir īsākas par 4 studiju gadiem, bieži vien tiek pasniegta tikai teorija, kas nerosina studentu izpratni par tēmu. Lai studenti kļūtu par zinošiem speciālistiem, būtu nepieciešama regulāra prakse un vislabākajā gadījumā – katra studiju gada noslēgumā, lai ar katru gadu pieaugtu studentu kompetences.
Es kā topošā uzņēmēja uzskatu, ka mans darbs dos pienesumu arī Latvijas ekonomikai. Protams, sākumposmā uzņēmumā varēšu nodarbināt tikai dažus cilvēkus, tomēr jebkurai darba vietai ir vērtība. Ētisku principu dēļ es kā uzņēmējs noteikti neizvēlēšos atbalstīt ēnu ekonomiku, bet gan valsts un pašvaldības budžetos maksāšu nodokļus.
Latvijas uzņēmēji konkurē savā starpā, nemaz nerunājot par savas produkcijas un pakalpojumu eksporta iespējām. Savukārt, lai samazinātu pieaugošo produkcijas importa apjomu, mēs varam paši savā valstī saražot to, ko importējam. Mana vīzija ir motivēt iedzīvotājus izvēlēties un vairāk uzticēties Latvijas, it sevišķi mazo, uzņēmumu produkcijai.
…