Eiropas Savienības tālākā paplašināšanās nepārprotami izmainīs savienības saturu un tās dabu daudzos aspektos. Tās ES 10 valstis, kas jau pievienojās Eiropas Savienībai 2004. gadā, kā arī Turcija un citas Centrālās un Austrumeiropas valstis atšķiras no tām, kas iestājās Eiropas Savienībā 1995. gadā. Arī ņemot kopā gan individuāli tās visas rada Eiropas Savienībai zināmās grūtības. Tātad kāpēc Eiropas Savienība vēlas paplašināties? Tam pastāv trīs galvenās motivācijas:
1.Ekonomiskā.
Ar jaunu valstu iestāšanos Eiropas Savienībā, tās kopējais iedzīvotāju skaits arvien palielinās. Ar 2004. gada lielo paplašināšanos, Eiropas Savienības iedzīvotāju skaits palielinājās līdz apmērām 450. miljoniem cilvēku. Iespējamā Turcijas iestāšanās palielinās to vēl ar 65. miljoniem. Tas rada ievērojami lielu tirgus gan Eiropas Savienības valstu, gan citu valstu biznesam.
2.Drošības un politiskā m.
Eiropas Savienības interesēs ir tas, lai Centrālās un Austrumeiropas valstīs būtu stabilās liberālās demokrātiskās sistēmas. Eiropas Savienība kopumā un sevišķi atsevišķas dalībvalstis, tādas kā Somija, Vācija un Austrija, kurām ir kopējās robežas ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm, nevēlas lai to kaimiņvalstis kļūtu par politiskās nestabilitātes un potenciālās bīstamības zonu. Dalība Eiropas Savienībā palīdzēs Centrālās un Austrumeiropas valstīm konsolidēt savas jaunizveidotas demokrātiskās sistēmas, jo dalība Eiropas Savienībā jau pieņem to, ka valsts ir demokrātiskā, tajā valda likums un tiek ievērotas cilvēktiesības.…