Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:343344
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

5. – 4.gs.p.m.ē. literatūrā priekšplānā izvirzās dramaturģija – traģēdija un komēdija. Traģēdijas uzskata par grieķu literatūras augstāko sasniegumu. Eiripīds (Euripidés; ap 480 p.m.ē. – 406 p.m.ē.) – sengrieķu dramaturgs, trešais ievērojamākais traģiķis pēc Eshila un Sofokla.
Viena no pazīstamākajām un raksturīgākajām Eiripīda traģēdijām ir “Mēdeja” (Mēdeia). Traģēdija sarakstīta 431.g.p.m.ē. Izmantodams mitoloģisko sižetu, Eiripīds izveido īstu ģimenes drāmu. Drāma – grieķiski – darbība. Traģēdijas galveno saturu veido jūtu konflikts – mātes mīlestība un atriebes kāre.
Darbība ir dramatiskā darba pamatā. Tā risinās uz konflikta pamata. Raksturi, tiecoties realizēt savus nodomus, virza darbību. Darbā vērojama nesaderība: smalki, skumji dialogi, bet to pamatā – liela traģēdija.
Konflikts ir dramatisma izpausme mākslas darbā.
Ja runā par darba arhitektoniku, tad Eiripīda traģēdijas pastāvīgā darbības norise un vieta ir Mēdejas mājas priekša Korintā. Skatos norisinās sarunas personu maiņa, piemēram: audzinātāja dodas ar bērniem projām, uznāk korintiešu sievu koris, no mājas iznāk Mēdeja.
Traģēdijas “Mēdeja”redzamākās personas ir Mēdeja un Jāsons. Grieķu episkās tradīcijas pamats ir episkais varonis – vīrietis. Eiripīds ir veicis varoņa transformāciju, kur sieviete faktiski kļūst par episko varoni.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties